Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Financování nemovitosti se může zdát složité. Icon Direct svým klientům proto nabízí kompletní servis při obchodu s nemovitostmi včetně poradenství v oblasti financování. Spolupracujeme s nezávislými finančními poradci, kteří pro vás sestaví analýzu vašich potřeb a představ. Na jejím základě vám pak nabídneme nejvýhodnější formu financování.

Základní informace pro zájemce o úvěr na bydlení

Pro koupi vlastní nemovitosti potřebuje většina lidí uzavřít úvěr. Protože se jedná o poměrně složitý proces, ulehčujeme našim klientům velký díl jeho vyřizování. Zde se dozvíte jak.

Jak začít
Jsou dvě možnosti jak začít při koupi nemovitosti. Můžete si nejdříve vybrat nemovitost a následně začít vyřizovat úvěr, anebo si naopak nejdříve zajistíte úvěr v požadované výši a poté vyberete nemovitost. Oba způsoby jsou možné. V dnešní době nejsou v úrokových sazbách mezi těmito dvěma typy úvěrů žádné rozdíly. Pokud se rozhodnete financovat družstevní byt, platí zde trochu jiné podmínky, ale i to je možné.

Potřebné dokumenty
K vyřízení úvěru budete potřebovat potvrzený příjem od zaměstnavatele na formuláři příslušné banky, u stavebních spořitelen ještě dvě poslední výplatní pásky. Pokud jste již podepsali rezervační smlouvu, určitě ji vezměte také s sebou. Zbytek dokumentů již vyřídí bankovní poradce za vás a vyplníte je na místě. Ke schválení úvěru bude muset být zhotoven odhad příslušné nemovitosti, k němu budete potřebovat aktuální list vlastnictví spolu se snímkem z katastrální mapy, které však vaše realitní kancelář zajistí pro vás. Každý úvěr je jedinečný, takže podrobný postup je lépe dohodnout vždy na konkrétní nemovitosti.

Postup při vyřizování úvěru
Celý proces je prakticky v rukou konkrétní banky. Ve většině případů za vás zajišťuje dílčí kroky jako je vložení zástavního práva na katastr, doložení kupních smluv, doložení LV s vyznačeným zástavním právem vůči bance. Vy pak jen dáváte souhlas s vyplacením finančních prostředků na příslušné účty.

My vás tímto procesem můžeme provést. Naše bohaté zkušenosti přispějí k tomu, že na první pohled složitá věc se stane jednodušší a vy tak najdete nové bydlení rychleji a bez starostí. Veškerou agendu vyřídíme za vás a jsme schopni urychlit i případná jednání na stavebních a katastrálních úřadech.

V případě zájmu kontaktujte přímo naše realitní makléře, kteří vám domluví schůzku s finančním poradcem. Spolupracujeme s renomovanou poradenskou společností PARTNERS, kde vám ti nejlepší odborníci sestaví kalkulace, porovnají případné konkurenční nabídky a najdou pro vás to nejlepší a nejvýhodnější řešení. Všechny tyto služby jsou pro vás samozřejmě zdarma.

Vytvořit poptávku

Rozšířené hledání


Typ nabídky

Upřesnit


Cena a plocha

m2
m2

Kraj a lokalita


Rozšířené hledání


Typ nabídky

Upřesnit


Cena a plocha

m2
m2

Kraj a lokalita


Máte otázku?